Ak vlastníte vonkajší bazén či vírivku a premýšľate ako sa zbaviť prachu, nečistôt, napadaného lístia, snehu najlepšou  alternatívou je prekrytie.

  • predĺženie kúpacieho obdobia o 4 mesiace
  • výrazne zvýšenie teploty vody v letnom období
  • ochrana voči nečistotám zo vzduchu, tiež pred dažďovou vodou alebo vetru (závisí od typu prekrytia)
  • číra voda a zabezpečenie proti pádu
  • bezpečie, potešenie, úspora času a energií


Rozdelenie prekrytia

Typy prekrytia:

Kryty na mieru – posuvné kryty z hliníkového profilu a polykarbonátu

Posuvné prekrytia bazénov alebo víriviek sú výbornou voľbou zakrytia. Tento systém využíva vodiacu lištu či lišty. Systém používa rôzne hliníkové profily ako aj typy polykarbonátu. Roletové zakrytie pre bazény zaručujú bezpečnosť detí i domácich zvierat, udržuje stálu teplotu vody pre celú sezónu, chráni bazén proti vplyvom škaredého počasia, silného vetra výrazným spôsobom znižuje náklady na vykurovanie bazéna a redukuje spotrebu chemických prípravkov do bazéna. Posuvné prekrytie je estetickou alternatívou k zastrešeniu bazénov a je vhodné pre bazény všetkých typov. V ponuke sú varianty od jednoduchých nízkych modelov prekrytia až po celopochôdzne zastrešenia.

Lamelové prekrytie – komorové roletové lamely zo špeciálneho plastu

Lamely na bazény sú výbornou volbou zakrytia bazéna. Tento systém ako jediný umožňuje automatické zakrývanie bez použitia vodiacich líšt, tyčí a lán. Systém používa unikátne vytlačované lamely ich spojením je vytvorená plávajúca roleta dokonale zakrývajúca vodnú plochu bazéna. Roletové zakrytie pre bazény zaručujú bezpečnosť detí i domácich zvierat, udržuje stálu teplotu vody pre celú sezónu, chráni bazén proti vplyvom škaredého počasia, výrazným spôsobom znižuje náklady na vykurovanie bazéna a redukuje spotrebu chemických prípravkov do bazéna. Roletové zakrytie je estetickou alternatívou k zastrešeniu bazénov. Bazénové roletové zakrytie je vhodné pre bazény všetkých typov. Navíjací systém môže byť inštalovaný ako nad hladinu tak i pod hladinu bazéna buď mechanický alebo automatický.

Plachtové prekrytie – zväčša využívané solárne plachty

Plachtové prekrytie je najlacnejším spôsob zakrytia bazéna. Aj tu sú rôzne druhy od klasických cez solárne až po bezpečnostné prekrytia. Nevýhodou je nižšia životnosť. Realizujú sa aj s navíjacím systémom a to buď mechanickým alebo automatickým.